درباره شرکت

شرکت چاپ و انتشارات در یک نگاه

از سال 1344 که مجلس شورای ملی و مجلس سنای وقت ماده واحده­ای را از تصویب گذراند و به موجب آن شرکت سهامی چاپخانه تولد یافت، درست پنجاه سال می­گذرد ؛ شرکت چاپ و انتشارات در این مدت طولانی حوادث بسیاری را از سر گذرانده است : ابتدا زیر مجموعة وزارت اطلاعات و جهانگردی شد، سپس در شمار سازمان­های تابعة وزارت ارشاد ملی- بعدها وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی- درآمد ؛ هم­اکنون نیز به یکی از شرکت­های وابسته به سازمان اوقاف و امور خیریه تبدیل شده است.

تقریباً همة اهالی صنعت چاپ و بزرگان صنعت نشر سازمان چاپ را می­شناسد زیرا یا مشتری مستقیم و طرف قرارداد سازمان بوده­اند یا این که محصولات انتشاراتی و چاپی شرکت را مشاهده کرده­اند. در حیات پنجاه سالة خود ، از انجام کارهای بزرگ کم نگذاشتیم، چندین میلیون جلد کتاب برای ناشران کشور چاپ کرده­ایم و چندین دوره ناشر برگزیدة نمایشگاه­های بین­المللی کتاب شده­ایم و چندین عنوان از کتاب­های ما به عنوان کتاب سال برگزیده شدند.

اکنون و در طلیعة سال یک­هزار و سیصد و نود پنج­خورشیدی شرکتی هستیم همچنان بزرگ، بالنده، کوشا و آماده

 خدمت­ گزاری به خانواده بزرگ صنعت چاپ و نشر و برای دست­یابی به این مهم، تمام امکانات و توانمندی­های خود را

به کار بسته­ایم تا به یاری پرورگار متعال و نیز پشتکار روزافزون پرسنل متعهد، تمامی مشتریان گرامی را از انجام بهینة سفارش چاپی خود راضی و خرسند سازیم چرا که بر این باوریم هر کسی که پایش را درون سازمان ما می­گذارد و تصمیم به چاپ حتی یک برگ دارد، از خانوادة بزرگ شرکت است وما هیچ فرقی میان مشتریان عمده با شمارگان چند صدهزارتایی با مشتریان چند صدجلدی قائل نیستیم.

هرگاه سفارش دهنده­ای سفارش چاپی خود را به شرکت چاپ و انتشارات بسپارد، از این مزیت­ها برخوردار خواهد شد:

1-به دلیل متمرکز بودن کلیة خدمات مورد نیاز (لیتوگرافی، چاپ، صحافی، و انبار) در یک مکان، سفارش دهنده
می­تواند تمام مراحل چاپ را مستقیماً در یک محل انجام دهد و شخصاً زیر نظر داشته باشد و از تحمل هزینه­های اضافی حمل و نقل و آسیب­های احتمالی مصون بماند.

2-تعرفة چاپی شرکت در مقایسه با چاپخانه­ های دیگر مناسب­تر است و در عین حال که کیفیت چاپ و صحافی آن در حد عالی است. و با رضایت صددرصد سفارش دهنده صورت می­گیرد.

3-به دلیل استفاده از دستگاه­های پیشرفتة صحافی، میزان ضایعات این مرحله بسیار کم و برای سفارش دهنده مقرون به صرفه است

تیم ما

سفارشات و نحوه سفارش

چنان­چه تصمیم به چاپ هرگونه کتاب، مجله، پروشور، اوراق و جز این­ها داشته باشید، کافی است با تلفن 23,44514419 مستقیماً با واحد سفارشات شرکت تماس بگیرید. این واحد در حقیقت دروازة ورودی مشتری به شرکت چاپ و انتشارات است. به محض برقراری تماس با واحد سفارشات شما "سفارش دهنده" محسوب می­شوید. سفارش­دهندة عزیز که با اعلام مشخصات اولیة کار خود می­تواند برآورد قیمت را به صورت نمابر دریافت کند. در صورتی که تصمیم سفارش­دهندة ارجمند برای انجام سفارش چاپی مثبت باشد.

1-سفارش­دهنده نمونة کار را همراه با لوح فشرده (CD) یا زینک، همراه با درخواست کتبی و مجوز پیش از چاپ به واحد سفارشات تحویل می­دهد.

2-مشتری ممکن است مواد مورد نیاز را خودش تأمین کند یا این­که تأمین آن­ها را نیز به شرکت واگذار کند.

در صورتی که تأمین مواد اولیه بر عهدة شرکت باشد، سفارش­دهنده ملزم است هزینة خرید مواد اولیه را نقداً بپردازد. هزینة خدمات چاپی که توسط شرکت انجام می­شود، هنگام خروج سفارش چاپ شده دریافت خواهد شد. چنان­چه سفارش دهنده نخستین باری باشد که با شرکت همکاری می­کند، تسویه حساب به صورت نقدی خواهد بود ولی چنان­چه همکاری تداوم یابد، گشودن فایل ویژه به نام ایشان و دریافت هزینه­ها به صورت مدت­دار نیز امکان­پذیر است.

 

لیتوگرافی

کلیه فرآیندهای فنی پیش از چاپ شامل مونتاژ (دستی و کامپیوتری- دیجیتال)، تهیه پلات و اوزلید، تهیه فیلم به وسیله ایمیج سترها و اسکنرهای پیشرفته و کپی زینک با دستگاه­های مدرن بر عهده این واحد است.

 

چاپ

واحد چاپ با در اختیار داشتن ماشین­های پیشرفته افست یک رنگ، دورنگ، دو رو (zp)، چهار رنگ و پنچ رنگ 5/1 ورقی و 5/2 ورقی، 5/4 ورقی، و ماشین­های لترپرس و ملخی، انجام کارهای چاپی متنوع را بر عهده دارد.

سالن افست محوطه­ای وسیع است که با وجود هیجده ماشین چاپ قادر است هر نوع سفارش چاپی را با هر کیفیت عالی چاپ کند.

وجود پرسنل با تجربه و ماهر در زمینة چاپ موجب شده است تا کیفیت کارهای چاپی بسیار بالا و در حد عالی باشد. همین امتیاز امکان انجام کارهای خلاقانه را دربارة جنبه­های چاپی فراهم کرده است و مشکلی نیست که توسط پرسنل کار آزمودة شرکت قابل حل نباشد.

به دلیل توانایی­های بالای فنی و انسانی، امکان انجام هر نوع سفارش- حتی با شمارگان بالا- در کوتاه­ترین زمان ممکن برای سفارش دهنده فراهم است. انجام سفارش­های متعدد و چند صد هزارتایی و تحویل چند روزه آن­ها گواه این مطلب است.

 

 

صحافی

این واحد، انجام کلیه مراحل صحافی را اعم از دستی و ماشینی- برای کتاب­های لوکس، کالینگوری، جلد شومیزی (ته چسب)، مجلات مفتولی و بروشورها و صحافی فنری را با پیشرفته­ترین ماشین آلات شامل ورق تاکنی، خط تولید کامل جلدسازی نرم و جلدسخت (کلبوس)، ماشین­های برش یکطرفه و سه­طرفه، دستگاه­های سلفون­کشی، وکیوم و شرینک و ماشین پیشرفته صحافی مجلات بر عهده دارد.

صحافی شرکت در حال حاضر یکی از مجهزترین و کارآمدترین واحدهای صحافی ایران است که هر نوع سفارش صحافی
(جلد نرم یا جلد سخت) را در اسرع وقت و با بهترین کیفیت به انجام می­رساند.

 

انبارها

این واحد به عنوان یکی از مهم­ترین مزیت­های رقابتی شرکت در نگه­داری کالای مشتری (قبل و بعد از چاپ) به­شمار می­آید. واحد انبارها با داشتن سوله­های مجهز و ماشین­آلات و قفسه­بندی­نوین و همچنین سیستم مکانیزه نرم­افزاری، با بیش از پنچ­هزار کد کالا، به عنوان یکی از بخش­های خدماتی مهم شرکت، وظیفه نگه­داری و تحویل کلیه مواد اولیه واحدهای تولیدی و غیرتولیدی و نگه­داری تولیدات مشتریان و شرکت را به عهده دارد.

 

انتشارات

رسالت اصلی واحد انتشارات پی­گیری امور چاپ و نشر کتاب است که با مجموعه­ای از اقدامات فنی و تخصصی به این وظیفه عمل می­کند.

ویراستاری، حروف­چینی، نمونه ­خوانی و تصحیح، طراحی، صفحه­آرایی، نمایه­سازی و نظارت بر چاپ، کارهایی است که پس از بررسی و تأیید متن انجام می­شود برخی از آثار منتشرة سازمان، در طول سالیان متمادی فعالیت آن، در جشنواره­های مختلف از جمله کتاب سال جمهوری اسلامی ایران و جز این­ها برگزیده شده­اند و چندین دوره نیز ناشر برگزیده نمایشگاه‑های بین­المللی شده است.

 

توزیع و فروش

شبکة توزیع و فروش شرکت نه تنها مسئولیت توزیع و ارائه کتاب­های منتشرة شرکت را بر عهده دارد، بلکه به مثابه بنگاهی تجاری آمادگی دارد محصولات چاپی کلیة ناشران ارجمند را در سراسر ایران توزیع کند. کتاب­های موجود در شبکة توزیع سه دسته­اند: 1- مجموعه کتاب­های خود ش 2- کتاب­هایی که به صورت تهاتری از دیگر ناشران خریده می­شوند 3- کتاب­هایی که با ناشران دیگر تبادل می­شوند. گستردگی فعالیت این شبکه در تهران و تمام مراکز استان­ها و نیز شهرهای پرجمعیت است.

برخی از مشتریان ما