گفت و گوی مدیرعامل چاپ و انتشارات اوقاف با ایکنا

گفت و گوی مدیرعامل چاپ و انتشارات اوقاف با  خبرگزاری قرآن کریم

گفت و گوی مدیرعامل چاپ و انتشارات اوقاف با ایکنا

جنگروی خبر داد:

عرضه ۱۵۸ اثر از شرکت چاپ و انتشارات/ مشکلات کاغذ صنعت چاپ را منزوی می‌کند

گروه ادب ــ مدیرعامل شرکت چاپ و انتشارات اوقاف از ارائه ۱۵۸ عنوان با موضوعات گوناگون در سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران خبر داد.

عرضه 158 اثر از شرکت چاپ و انتشارات در نمایشگاه/مشکلات کاغذ صنعت چاپ را منزوی می‌کندقدرت‌اله جنگروی، مدیر عامل شرکت چاپ و انتشارات، در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا؛ با تأکید بر اهمیت کتابخوانی در دین مبین اسلام به قرآن کریم، معجزه پیامبر اکرم(ص) اشاره و همچنین به جایگاه خواندن در قرآن پرداخت.

وی با بیان اینکه نمایشگاه کتاب یکی از رخداد‌های مهم فرهنگی کشور است، افزود: در تمام این سال‏‌ها با رویکرد‌های گوناگون که اغلب مرتبط با حوزه‏‌های فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و حتی سیاسی بوده‌‏اند با حضور ناشران داخلی و خارجی و میلیون‏‌ها بازدیدکننده برپا شده است.

جنگروی ادامه داد: در واقع نمایشگاه کتاب مکانی است که در آن همه کنشگران فرهنگی اعم از مترجم، نویسنده، ناشر و مخاطبان فرهنگی گردهم آمده و از خواسته‌ها، انتظارات و دیدگاه‌های یکدیگر آگاهی یافته و به شکلی پاسخ‌گوی نیاز‌ها و خواسته‏‌‎های یکدیگر هستند. این امر موجب شده علاوه بر امکان تبادل تجارب نمایشگاهی و بررسی افکار مختلف و مذاکرات بین ناشران، صنعت چاپ و نشر، تجهیزات کتابخانه‌ای، بازرگانی، حرفه‌ها و مشاغل مرتبط با این حوزه در نمایشگاه رونق بگیرد.

وی تصریح کرد: با توجه به این که کتاب مهم‌ترین عامل رشد و پویایی جوامع بشری است و در جهان به هم پیوسته امروز، به مثابه سالم‌ترین و رایج‌ترین وسیله برای شناخت متقابل فرهنگ‌ها و اندیشه‌ها است، بررسی مسائل مرتبط با موضوع کتاب در ایران و کشور‌های دیگر از اهمیت زیادی برخوردار است.

عرضه 158 اثر از شرکت چاپ و انتشارات در نمایشگاه/مشکلات کاغذ صنعت چاپ را منزوی می‌کند

جنگروی ادامه داد: ناگفته نماند متأسفانه در شروع سال جدید و همزمانی آن با نمایشگاه بین‌المللی کتاب به دلیل مشکلات عدیده و نوسانات شدید قیمت کاغذ و مواد اولیه با چالش جدی در تأمین مواد روبرو هستیم و این امر باعث انزوای صنعت چاپ و به تبع آن باعث تعطیلی چاپخانه‌ها خواهد شد.

وی تأکید کرد: آنچه مانع این سکون و فروپاشی است، نیاز به هم‌اندیشی مسئولان دارد تا با تدبیر جدی مشکلات این حوزه را حل کنند.

یادآور می‌شود، غرفه شرکت چاپ و انتشارات اوقاف در شبستان، راهروی ۲۱ غرفه ۵۷۶ قرار دارد.