انتشار مجموعه آثار استاد اسکندرپور خرمی /مجموعه آموزش نقاشی ایرانی کامل شد

انتشار مجموعه آثار استاد اسکندرپور خرمی /مجموعه آموزش نقاشی ایرانی کامل شد

شرکت چاپ و انتشارات مجموعه آثار استاد پرویز اسکندرپور خرمی، استاد هنرهای نقاشی، نگارگری، تذهیب و خوشنویسی ایران در ۴ دهه اخیر را روانه بازار کتاب می‌کند.

به گزارش روابط عمومی شرکت چاپ و انتشارات، این مجموعه شامل ۵ جلد از آثار هنری استاد اسکندرپور در زمینه‌های آموزش هنر نقاشی ایرانی است که پیش از این ۳ مجلد از این مجموعه از سوی این شرکت منتشر و روانه بازار کتاب شده است.

دو اثر از این مجموعه که با بازنگری و تجدیدنظر جامع از سوی استاد آماده انتشار شده است، به حوزه آموزش نقاشی ایرانی اختصاص دارد.

استاد اسکندرپور در این دو کتاب به آموزش نقاشی از صور انسانی، نباتی و جمادی پرداخته و با بازنگری اساسی و جامع تلاش دارد تا به علاقه‌مندان و دانشجویان رشته‌های نقاشی و نگارگری بهترین روش‌های حرکت در مسیر حرفه‌ای این حوزه را آموزش دهد.

هنر و آموزش نقاشی ایرانی عنوان  چهارمین اثر از مجموعه پنجگانه استاد اسکندرپور است که به صور انسانی اختصاص دارد و استاد تلاش دارد تا به شیوه نوین به هنرآموزان نشان دهد که چگونه با استفاده از اشکال ساده به صورت انسانی در قالب یک اثر هنری دست یافت.

آیین هنر و آموزش نقاشی هم پنجمین مجلد از مجموعه آثار استاد اسکندرپور است به آموزش صور نباتی و گیاهی اختصاص دارد و به هنرآموزان و دانشجویان علاقه‌مند به خلق اثر در حوزه‌های طبیعی و محیطی شیوه‌های نوین آموزش نقاشی در این حوزه را آموزش می‌دهد.

پیش از این سه مجلد دیگر این مجموعه با عنوان آیین هنر و آموزش نقاشی ایرانی شامل مجلدهای۱، ۲ و ۳ از سوی این شرکت روانه بازار کتاب شده است.

با انتشار این دو مجلد، مجموعه آثار آموزشی استاد اسکندرپور خرمی در این شرکت تهیه و منتشر شده و دانشجویان، هنرآموزان و علاقه‌مندان به هنر نقاشی و نگارگری می‌توانند این مجموعه را در قالب یک بسته کامل دریافت کنند.

استاد اسکندرپور برای دو مجموعه اخیر بازنگری جامعی صورت داده‌ و با افزودن بخش‌های تازه‌ای به این دو مجموعه، مباحث آموزشی به‌روز و کاملی را مطرح کرده‌ است که برای علاقه‌مندان و دانشجویان این حوزه راهگشا و مفید خواهد بود.

استاد پرویز اسکندرپور خرمی که از دهه ۵۰ به کار هنر در حوزه‌های نقاشی، نگارگری، تذهیب و خوشنویسی فعالیت دارد، زیر نظر اساتید بزرگی همچون استاد تاکستانی در حوزه نگارگری و استاد امیرخانی در حوزه خوشنویسی موفق به دریافت مدارک ممتاز شده و در دانشگاه‌های تهران و تربیت مدرس مدارج کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته نقاشی را دریافت کرده است.

به این مطلب رای دهید
[مجموع: ۰ میانگین: ۰]

دیدگاهتان را بنویسید