مجموعه مقالات ارغنون با موضوع مرگ برای هشتمین بار روانه بازار کتاب شد

مجموعه مقالات ارغنون با موضوع مرگ برای هشتمین بار روانه بازار کتاب شد

مقالات ارغنون نشریه ارغنون شماره‌های ۲۶ و ۲۷ شامل مجموعه مقالاتی درباره مرگ به قلم مجموعه ای از شخصیت‌های برجسته جهانی تجدید چاپ شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت چاپ و انتشارات این شماره از نشریه به دلیل استقبال گسترده مخاطبان به چاپ هشتم رسیده و شامل مجموعه مقالاتی از نویسندگان و متفکران برجسته جهانی است که نخستین بار در سال ۱۳۸۸ منتشر شده است.

در این شماره از نشریه ارغنون از زبان متفکر باستان، سنکا و شخصیت‌های چند قرن اخیر جهان از جمله میشل دو مونتنی، فرانسیس بیکن، دیوید هیوم، آرتور شوپنهاور، نیچه، فروید، یونگ، اتورنک، هایدگر، و کامو درباره مرگ و چیستی و چگونگی مرگ اندیشی مقالات ارزنده‎ای ارائه شده است.

ارنست بکر، ژرژ باتای، الی راگلند، ژیل دولوز، گادامر، نوربرت الیاس و ژان بودریار از دیگر متفکران و فیلسوفانی هستند که در این شماره از ارغنون درباره مرگ داد سخن داده‌اند.

مجموعه‌ای از اندیشمندان و مترجمان ایرانی این مجموعه مقالات را ترجمه کرده‌اند که در این میان می‌توان به شخصیت‌هایی چون داریوش آشوری، محمد صنعتی، خشایار دیهیمی، حسین پاینده، امید مهرگان، انوشیروان گنجی‌پور، سعید حنایی کاشانی، مهشید نونهالی، مرد فرهادپور، یوسف اباذری و افشین جهاندیده اشاره کرد.

ارغنون نشریه حوزه فلسفه، کلام، ادبیات و نقد علوم انسانی بود که در سال‌های دهه هفتاد و هشتاد از سوی سازمان چاپ و انتشارات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی( شرکت چاپ و انتشارات  وابسته سازمان اوقاف در حال حاضر) منتشر می‌شد و مخاطبان زیادی داشت. این نشریه در همه سال‌های پس از توقف، مورد استقبال مخاطبان بوده و همچنان شماره‌های مختلف آن با استقبال خوانندگان، دوباره چاپ شده و روانه بازار می‌شود.

شماره‌های ۱۰ و ۱۱ این نشریه که به موضوع رمان اختصاص دارد و شماره ۱۴ که به موضوع شعر می پردازد هم با استقبال و درخواست مخاطبان به زودی روانه بازار کتاب می شود.

این مجموعه مقالات را شرکت چاپ و انتشارات سازمان اوقاف و امور خیریه روانه بازار کتاب کرده است.

به این مطلب رای دهید
[مجموع: ۰ میانگین: ۰]

دیدگاهتان را بنویسید