لیبل متال

چاپ لیبل پشت چسب دار

چاپ لیبل

چاپ لیبل پشت چسب دار
چاپ لیبل پشت چسب دار

چاپ لیبل پشت چسب داز می تواند به عنوان شناسنامه برند شما و روشی مناسب برای معرفی محصول شما باشد و تاثیر به سزایی در فروش محصول شما دارد. چاپ لیبل می تواند به کسب کار شما اعتباری دوچندان ببخشد. در نتیجه در طراحی و چاپ لیبل خود نهایت دقت را داشته باشید و همواره سیاست کلی خود را بر این داشته باشید تا در زمینه طراحی و چاپ لیبل و سایر خدمات چاپی شما نهایت دقت و همکاری وجود داشته باشد که همواره با آسودگی خیال خدمات چاپی خود را به بزرگترین و با سابقه ترین چاپ خانه ایران، شرکت چاپ و انتشارات بسپارید.

آشنایی با انواع لیبل های قابل ارائه در شرکت چاپ و انتشارت

لیبل کاغذی, برچسب کاغذی ( لیبل گلاسه )چاپ لیبل کاغذی پشت چسب دار

برچسبی که سطح پشت چسب دار آن دارای ماهیت کاغذی باشد به لیبل کاغذی مشهور است. مقرون به صرفه بودن برچسب های کاغذی، آنها را به پرکاربرد ترین و متداول ترین نوع برچسب تبدیل نموده است. لیبل های کاغذی با گرماژ متفاوت و در سایز های مختلفی تولید می شود. این برچسب ها در انواع مختلف گلاسه، نیمه گلاسه (آرت) و مات در رنگ های متنوع ارائه می شوند. لیبل کاغذی در دو نوع کم چسب (آکرونال) و پر چسب (هات ملت) ارائه می گردد. ریبون های وکس، پریمیوم وکس و وکس رزین مناسب برای چاپ روی این نوع لیبل است.

لیبل پی وی سی, برچسب پی وی سی ( صدفی ) ( White Pet, PE , PP, PVC )چاپ لیبل PVC

برچسب های پی وی سی از ماده اولیه پلی پرو پیلن (پلاستیک) تولید میشود. این لیبل در برابر پارگی و کشش، حرارت و مایعات و مواد شوینده مقاوم است. به همین دلیل وسعت کاربردی زیادی در صنایع مختلف خودرویی، لوازم خانگی، صنایع شیمیایی، دارو سازی، آزمایشگاهی و … دارد. لیبل های پی وی سی به لیبل های مقاوم سفید رنگ با نام های PP،PE،PET،PVC مشهور است. با توجه به نوع کاربرد و اهمیت چاپ، ریبون های پریمیوم وکس، وکس رزین، رزین یا سوپر رزین برای چاپ روی لیبل پی وی سی پیشنهاد می شود.

لیبل متال, برچسب متال ( متالایز ) ( Silver Pet Matte Label )چاپ لیبل پشت چسب دار متال

لیبل متال (Silver Pet Matte Label) مقاوم ترین برچسب ساخته شده از آلیاژ آلومینیوم است که در انواع و سایز های مختلف به سفارش مشتریان تولید می شود. لیبل متال دارای ویژگی های منحصر به فرد و بارز بوده که سبب تمایز این نوع لیبل از سایر لیبل ها شده است. جهت چاپ بر روی لیبل متال انواع کد ریبون های رزین و سوپر رزین پیشنهاد می شود. طیف وسیعی از صنایع مانند: صنایع خودرویی، شیمیایی، نورد و فولاد، لوازم خانگی، لوازم صوتی و تصویری، قطعات الکتریکی، الکترو موتورها و سایر قطعات صنعتی، جهت درج مشخصات محصول از این نوع لیبل استفاده می کنند.

لیبل حرارتی, ترمال ( Thermal Label )لیبل حرارتی

لیبل حرارتی (Thermal Label) شباهت ظاهری زیادی به لیبل کاغذی دارد. برچسب ترمال حرارتی (Thermal Label) جنس کاغذی دارد که سطح آن دارای پوشش حساس به حرارت (Coat) است. همین پوشش حساس به حرارت لیبل را از مصرف ریبون برای چاپ بی نیاز می نماید. لیبل حرارتی در سه نوع مختلف عادی، ریمو لیبل (Remove Label)، ضد آب (Waterproof) تولید می شود که هرکدام در مکان مناسب الصاق می گردد. برای چاپ روی لیبل حرارتی از چاپگر های حرارتی (بدون نیاز به ریبون) استفاده می شود.

لیبل ترانسپارنت, برچسب شیشه ای ( Transparent Label )

لیبل ترانسپارنت شفافلیبل ترانسپارنت، لیبل شفاف، برچسب شیشه ای ( Transparent Label ) همان گونه که از نامش پیداست، بی رنگ و شفاف بوده که همین خاصیت شفافیت سبب می شود از دو طرف قابل روئیت باشد. لیبل شیشه ای ترانسپارنت (Transparent Label ) قابلیت چاپ پذیری بالایی دارد. این نوع برچسب شفاف ضد آب بوده و از مقاومت بالایی در برابر کشیدگی و رطوبت برخوردار است. از دیگر خصوصیات بارز آن می توان به چسبندگی مناسب بر روی سطوح شیشه ای، پلاستیکی، پلی اتیلنی و … اشاره کرد. ریبون رزین ( Resin Ribbon ) انتخاب مناسبی برای این نوع لیبل می باشد.

نگاهی به اهمیت لیبل در بسته بندی و فروش محصولات

چاپ لیبل پشت چسب دار

 

صنعت چاپ در بخش لیبل به دلیل تاثیر به سزای آن در بحث بازار یابی و فروش محصولات مورد توجه اهالی و دست اندر کاران صنعت چاپ ایران قرار گرفته است.به گزارش آژانس خبری چاپ و بسته بندی ایران، از این رو نگاهی کردیم به یک مقاله خواندنی که در نشریه صنعت چاپ منتشر شده است. برچسب کوچک‌ترین و سبک‌ترین جزء در بسته‌بندی‌هاست. اما این موجود کوچک و ظریف، شخصیت و  هویت محصول را رقم می‌زند و در مواردی مانند شرینک اگر نباشد، انگار که هیچ نیست.

این موجود کوچک و ظریف در عین حال مکمل همه انواع بسته‌بندی است. روی شیشه، قوطی، کارتن، ظروف پلاستیکی و هر بسته‌های دیگری که خودشان چاپ شدنی هستند، کم و بیش نشانی از لیبل هم دیده می‌شود. هیچ ژانر دیگری در بسته‌ بندی سراغ نداریم که تا این حد از نظر جنس و طرح و شیوه‌های چاپ و کارهای تکنیکی و کاربردها و خواص، متنوع باشد. بنابراین ده‌ها تخصص در این رشته به کار می‌افتند و گردش مالی گسترده‌ای حول این زیبای کوچک در جریان است.

پرداختن به جنبه‌ های فنی، اقتصادی، بازاریابی، طراحی و کاربردی آن به راستی مثنوی هفتاد من کاغذ می‌شود. در اینجا فقط اشاره‌ای می‌کنیم به انواع آن و روش‌های چاپ آن تا ببینیم کدام گونه‌های آن در دسترس ماست و کدام گونه‌ها دور از دسترس مانده‌اند. آب چسب معمولی تا پشت چسبدار و خود چسب و شرینک گرفته تا قالبی IML و  هوشمند و الکترونیک و رسانه‌ای AI و ضدجعل و کالاهای خاص، دنیایی از مواد متنوع و ماشین‌آلات تخصصی چاپ و پس از چاپ وجود دارد. چاپکاران ما با بعضی از انواع حدید آن بیگانه‌اند.

کاغذهای پشت چسب‌دار در ایران تولید می‌شوند، هر چند که مواد اولیه آن بیشتر وارداتی است. مواد اولیه شرینک به مقدار محدود در داخل کشور تولید می‌شود. مواد اولیه PP برای IML به جز گریدهای خاصی در پتروشیمی‌های ایران ساخته می‌شود، اما این نوع در ایران چاپ نمی‌شود. انواع هوشمند و الکترونیک و تعاملی و رسانه‌ای نیز اغلب وارداتی است.

بیشترین نوع که در ایران چاپ می‌شود، برچسب پشت چسب‌دار است که به صورت ورق یا رول مورد استفاده قرار می‌گیرد. به خاطر وجود کارخانه تولیدی، این محصول همیشه در دسترس است و چاپ آن با دستگاه‌های معمولی رول کم عرض و نیز با افست ورقی انجام می‌شود. پرداختن به مواد مصرفی این صنعت فرصتی مبسوط‌ تر می‌خواهد. اما در مورد ماشین‌الات چاپ باید گفت که همه روش‌های چاپ در کار مورد استفاده قرار می‌گیرند.

دستگاه‌های یک ورقی تا فرمت‌های بزرگ افست، ماشین‌های پیشرفته فلکسو، گراور، سیلک‌اسکرین، چاپ بالشتکی و حتی روش‌های دستی اسکرین و کلیشه‌ای در (کارگاه‌های کوچک تولیدی)، همگی به کار می‌آیند. اما بین این همه دستگاه‌ها تنها یک نوع ماشین به نام دستگاه چاپ لیبل معروف شده و آن رول کم عرض NarrowWeb است.

ساختار این ماشین‌ها به گونه‌ای است که به طور اختصاصی برای چاپ طراحی و ساخته می‌شود. هر چند که با آن می‌توان خیلی کارها انجام داد. حتی چاپ کتاب و روزنامه، ولی این ماشین‌ها مناسب‌ترین برای چاپ لیبل هستند. ماشین‌های کم عرض دستگاه‌های رول هستند که در عرض 20 تا 50 سانتی متری ساخته می‌شوند، البته بنا به سفارش، این ماشین‌ها اغلب به صورت هیبرید ساخته می‌شوند. یعنی به جای یک روش چاپ، می‌توانند دو یا سه روش چاپ را با هم داشته باشند.

 در کنار چهار برج فلکسو، یونیت سیلک‌ اسکرین یا یونیت طلاکوب هم می‌تواند قرار بگیرد. همچنین دایکات و پوشال‌گیر و پانچ و برجسته‌سازی به همراه چاپ، در هر ترکیب‌بندی که مورد نظر صاحب کار باشد، در یک خط قرار داده می شود. در بعضی از ماشین‌ها که برای اوراق امنیتی و اسناد و … کاربر دارند، این یونیت‌ها به نحوی قابل انعطاف، قابل جابجایی هستند. این ماشین آن‌طور که باید، در صنعت لیبل کشور ما، جا نیفتاده است. لیبل‌های هوشمند که در بسته‌بندی‌های غذایی کاربرد فراوانی دارند، نوعی حسگر هستند که کیفیت محصول و سالم بودن آن را نشان می‌دهند.

 انواع الکترونیک (مانند RFID) به صورت تماسی یا غیرتماسی، کاربردهای متنوعی در همه زمینه‌های غیربسته‌بندی (مانند انبارداری، سرشماری‌های ورودی و خروجی و شناسایی اتومبیل‌ها در گیت عوارضی و … دارد که اینها در ایران ساخته می شود. انواع QR در طرح شبنم در حال رواج بود که حالا محدودتر شد و انواع رسانه‌ای یا واقعیت افزوده AI نیز علی‌رغم اسم پرطمطراقشان، قابل اجرا هستند. می‌بینید که چه تکنیک‌ها و فن‌آوری‌هایی برای لیبل‌ به کار می‌رود.راستی که همه بسته‌ها یک طرف، لیبل یکطرف….

بهترین سرویس های ساخت و طراحی برچسب آنلاین

شرکت هایی که به تولید محصولات مختلف می پردازند، به خوبی می دانند که طراحی برچسب های چشم نواز که علاوه بر جلب نظر مشتریان اطلاعات خوبی را راجع به کالای مورد نظر به آن ها بدهد از مهم ترین مراحل در ارائه یک محصول به بازار است. بنابراین هنر طراحی انواع برچسب های کالا ها و مواد غذایی بسیار مهم است. ضمن اینکه استفاده از این برچسب ها فقط به این مورد محدود نمی شود و برای مراسم و کمپین های متفاوت نیز می توان از آن ها استفاده نمود.

شاید وقتی اسم طراحی انواع برچسب ها با لیبل ها با هر موضوعی به گوشتان می خورد فورا به یاد نرم افزار حرفه ای فتوشاپ و سختی های کار با آن بیفتید. این در حالی است که با گسترش روز افزون اینترنت، حالا سرویس ها و سایت هایی آنلاین هم در دسترس شما قرار دارند که با استفاده از آن ها و بدون کمترین دانش تخصصی طراحی می توانید به ساخت آن چه که در ذهن خود دارید بپردازید.

طراحی لیبل آنلاین در سایت Canvacanva

سایت Canva در زمینه های مختلفی می تواند به طراحی های شما کمک کند. یکی از این زمینه ها طراحی آنلاین لیبل است که اتفاقا به خوبی هم از عهده آن بر آمده است. با امکاناتی که در این سایت در اختیار شما قرار می گیرد می توانید به راحتی و با صرف کمترین زمان به طراحی برچسب هایی نظیر برچسب روی شیشه مغازه ، برچسب اموال ،  لیبل مواد غذایی ،  لیبل بطری و سایر ایده هایی که در ذهن دارید بپردازید. برای این کار باید ۴ مرحله زیر را دنبال کنید:

۱- از بین صدها طرح و قالب از پیش آماده شده، یکی از آن ها را انتخاب کنید.

۲- پیام یا نام کالای مورد نظرتان که می خواهید روی برچسب درج شود را وارد کنید.

۳- ویزگی هایی مثل رنگ، نوع و اندازه فونت و تصاویر را به راحتی و با استفاده ار درگ و دراپ کردن تنظیم کنید.

۴- در نهایت می توانید طراحی انجام شده در قالب های تصویری یا به صورت PDF دریافت کنید.

Labeley نرم افزار آنلاین طراحی لیبل بطری ، شیشه و..labeley

کار با سایت طراحی لیبل Labeley بسیار ساده است و می توانید با کمک آن به طراحی انواع برچسب ها به مقاصد گوناگون مانند طراحی اتیکت لباس ، شیشه مواد غذایی و.. بپردازید. از جشن های تولد گرفته تا رویدادهای خاص تبلیغاتی. برای این کار تنها چند مرحله ساده پیش روی شما خواهد بود. شما می توانید ابتدا با رابط کاربری بسیار خوبی که این سرویس در اختیارتان گذاشته می توانید به طراحی لیبل مورد نظر خود بپردازید. برای این کار نیاز به هیچ تجربه خاصی نخواهید داشت و سایت با ابزارهایی که در اختیارتان می گذارد به شما کمک خواهد کرد.

همچنین یکی از قابلیت های جالب Labeley این است که با استفاده از آن می توانید طراحی صورت گرفته برای پرینت شدن در یک ابعاد خاص آماده کنید. در نهایت قادر به دانلود این فایل نیز خواهید بود.

نرم افزار طراحی لیبل مواد غذایی آنلاین Fotorfotor

برای ساخت انواع لیبل و اتیکت ها می توانید از سایت Fotor استفاده کنید. در این سایت طراحی لیبل و بسته بندی مجموعه ای از قالب های پیش فرض و آماده در اختیار شما قرار می گیرد که هر کدام از آن ها می توانند ایده هایی ناب را جهت انجام طراحی های متفاوت پیش روی شما قرار دهند.در این سایت می توانید با آپلود تصاویر مدنظرتان از آن ها برای طراحی برچسب استفاده کنید. ضمن اینکه در ویرایش و اعمال تغییرات مدنظرتان در فونت ، رنگ ، اندازه و دیگر موارد کاملا دست شما را باز گذاشته شده است.

 

طراحی برچسب روی شیشه با سرویس آنلاین Lucidpresslucidpress

Lucidpress یکی از بهترین سایت ها در زمینه طراحی انواع مفاهیم است که طراحی آنلاین لیبل و اتیکیت فقط یکی از آن ها است. در این سایت علاوه بر صدها قالب آماده ای که در اختیار کاربران قرار می گیرد به قابلیت های چون ویرایش متون با تغییر رنگ و اندازه آن ها، ویرایش تصاویر از طریق سفارشی سازی آن ها و طراحی انواع برچسب ها بر حسب مراسمی که مد نظرتان است دسترسی خواهید داشت.

در سرویس رایگان این سایت طراح حرفه ای لیبل می توانید از ۲۵ مگابایت فضای ذخیره سازی و طراحی سه صفحه جدا بهره مند شوید.

PSprint برای طراحی اتیکت قیمت کالا ، لیبل مواد غذایی و..psprint

با استفاده از سرویس طراحی لیبل در سایت PSprint می توانید انواع استیکرها و تیکت های جذاب را به صورت حرفه ای و البته آسان طراحی کنید. صدها نمونه آماده در این سایت فراهم شده استکه برای استفاده از آن ها فقط نیاز به مشخص کزدن اندازه، رنگ، شکل و فونت مورد نظر خود خواهید داشت. طراحی های انجام شده توسط این وبسایت در هنگام پرینت از کیفیت بسیار خوبی برخوردارند.

 

طراحی لیبل و بسته بندی در سایت Onlinelabelsonlinelable

Onlinelabels به نوبه خود یکی از بهترین سایت ها در زمینه طراحی انواع لیبل ها است. یکی از تفاوت هایی که می توان برای این سایت نسبت به دیگر سرویس هایی که در این مطلب معرفی کردیم برشمرد این است که Onlinelabels همانطور که از اسم آن هم پیداست، توجه خود را تمام و کمال معطوف به حوزه طراحی لیبل ها نموده است و از همین جهت از همه پتانسیل خود در این مسیر کمک می گیرد که طبیعتا این مورد باعث افزایش چشمگیر خروجی های آن می شود.

انواع قالب های آماده در حوزه ها و موضوعات گوناگون مثل لیبل میوه ، کالا ، مواد غذایی ، برچسب اموال و..، انواع اشکال و رنگ ها، طیف وسیعی از امکانات و قابلیت های جالب همگی از مواردی هستند که می توانید به راحتی در سایت Onlinelabels به آن ها دست پیدا کنید.

از رقابت جا نمانید…

برندها مرتبا در حال ارتقا و توسعه خود می باشند و در نتیجه دائما در حال تغییر هستند. همراه این تغییرات نباید از بهبود و باز طراحی برچسب غافل باشید. زمانی بسته‌های محصولات فقط یک جعبه بودند و برچسب ها تنها برای مشخص کردن جزییات محصولات به کار می‌رفت اما امروزه در بازار عرضه مواد غذایی و یا محصولات دیگر، رقابت در طراحی برچسب کمتر از کیفیت محصول نمی باشد.

امروزه بسته‌بندی محصولات به همراه برچسب آن‌ها مسئولیت مهم جذب مشتری را بر عهده دارند. چاپ افست به‌صورت شیت اجازه می‌دهد تا صاحبان برندها به‌ سرعت و به‌ آسانی بتوانند گرافیک و طراحی برچسب را متناسب با محصول، فصل و دیگر وقایع تغییر دهند و محصولات خود را آن ها به بازار ارائه دهند.

طراحی برچسب امروزه از ابزاری که تنها کارش انتقال اطلاعات بود به یک عنصر کلیدی در تبلیغات برند که همیشه سعی در متفاوت ساختن یک محصول از دیگر محصولات دارد، تغییر کرده است. گفته می‌شود که هفت ثانیه طول می‌کشد تا یک فرد تصمیم به خرید بگیرد درحالی‌که فرد در ابتدا اطلاعات لیبل را نمی‌خواند بلکه به‌ظاهر و رنگ بسته‌بندی و طراحی برچسب توجه می‌کند. درواقع جلوه آغازین یک بسته‌بندی، برچسب آن است که باید به شکل علمی و ماهرانه‌ای توسط طراحان گرافیک و گرافیست‌ها و طراحان برچسب طراحی‌شده باشد. همچنین از جنبه روانی ترکیب رنگ‌بندی و ایده پردازی در طراحی در تمایل اشتهایی فرد و انگیزه خرید آن، اثر قابل‌ملاحظه ای دارد.

پس اگر میخواهید به همه اهداف بالا برسید تنها کافی است صفر تا صد خدمات خود را به شرکت چاپ و انتشارات بسپارید. پس به این مسئله مهم توجه داشته باشید از رقابت جا نمانید…

اصول طراحی لیبل

مهم‌ترین اصل طراحی برچسب، متناسب بودن طراحی با محتوای درونی بسته‌بندی ها در عین جذابیت و زیبایی آن است. همچنین باید خاطرنشان کرد تمام توضیحات نوشتاری راجع به محتوای تشکیل‌دهنده می‌بایست کاملا با واقعیت عینی آن، منطبق باشد و حتی طرح گرافیکی‌ ای که به‌گونه‌ای اغراق‌آمیز و خلاقانه ایجاد می‌شود، نباید از واقعیت محتوای محصول شما فاصله‌ی زیادی داشته باشد.
دیگر عناصر کلیدی در طراحی برچسب عبارت‌اند از:
 • ایده پردازی و خلاقیت با در نظر گرفتن علایق و سلایق گروه مصرف و جذابیت و زیبایی طراحی برچسب برای ترغیب مشتری برای خرید آن محصول
 • ویژگی‌های ساختار گرافیکی و هماهنگی آن به هنگام چاپ
 • استفاده از ابعاد و سایزهای استاندارد
 • رزولوشن ( حداقل 300 پیکسل در اینچ )
 • سیستم رنگی ( مود فایل باید CMYK باشد )
 • حاشیه امن

رعایت حاشیه در طراحی برچسب بسیار مهم است. زیرا روی برچسب اطلاعات مختلف اعم از متون، تصاویر، لوگوها و سایر عناصر مختلف قرار می‌گیرد. ازاین‌ رو حاشیه باید به‌گونه‌ای باشد که در زمان برش آن در چاپخانه تصویر و متن شما دست‌ نخورده باقی بماند. این حاشیه از هر طرف حداقل 6 میلی‌متر است. تیم خلاق و ماهر طراحی ما، باتسلط به جدیدترین متدهای طراحی برچسب، کارآمدترین ایده‌ها را در کوتاه‌ ترین زمان در اختیار شما قرار می‌دهد. شما می‌توانید با تماس با کارشناسان ما و اخذ مشاوره، به اجرایی‌ترین و مقرون‌به‌صرفه ترین ایده‌ی ناب برچسب متناسب با کسب‌وکار و نیازهای مصرف‌کنندگان خود دست‌یابید.

رضایت مشتریان و همکاری با برند های بزرگ، نمونه‌های باکیفیت و همچنین سرعت در تحویل به مشتریان، مهر تاییدی است بر رزومه موفق شرکت ما. لازم به ذکر است که از طراحی تا چاپ و تحویل کار به مشتری توسط شرکت چاپ و انتشارات انجام میشود.

مزایای انتخاب شرکت چاپ و انتشارات در یک نگاه

 • تجربه و تخصص در این حوزهشرکت چاپ و انتشارات
 • چاپ لیبل با کیفیت بصورت اختصاصی
 • قیمت رقابتی
 • سرعت در انجام و تحویل سفارش
 • ارائه خدمات و محصولات مناسب با هر بودجه
 • تجهیزات و امکانات بروز چاپ افست
 • انتخاب رنگ و طراحی گرافیک
 • خوانایی و وضوح چاپ برچسب
 • متریال کاغذ پشت چسبدار
 • اندازه مناسب و شکل کلی لیبل
 • همکاری با برند های معتبر

چرا ما

تعهد و گارانتی : شرکت چاپ و انتشارات به عنوان یک شرکت مشتری محور در صنعت چاپ، رضایت مندی مشتریان خود را در اولویت اول قرار داده و در همین راستا پاسخگویی به هرگونه مشکل در محصول ارائه شده به مشتری و مرتفع‌سازی آن را از وظایف اصلی خود می‌داند. کافی است سفارش خود را تنها یکبار به شرکت ما بسپارید.

قیمت رقابتی : عوامل بسیاری در قیمت یک محصول چاپی مانند لیبل تاثیرگذار است؛ از جمله این عوامل می‌توان به جنس و روکشی که برای لیبل انتخاب می‌گردد و تیراژ لیبل اشاره کرد. در این میان شرکت چاپ و انتشارات همواره کوشیده است تا با بهینه‌سازی خدمات پیش از چاپ همچون فایل چک، فرم‌بندی استاندارد و با توجه به اصل مهم حفظ کیفیت بالای محصولات چاپی خود، متناسب با نیاز مشتریان، لیبل های مطلوب و مقرون به صرفه‌ای را ارائه دهد. از همین رو کارخانه ها و شرکت های بزرگ ایران با خیالی آسوده خدمات چاپی خود را به شرکت ما سپرده اند.

 

با ما تماس بگیرید : 02144513000

 

 

به این مطلب رای دهید
[مجموع: 2 میانگین: 3]