کتاب چراغ هدایت در راستای توسعه و ترویج معارف اسلامی و تقویت ابعاد مختلف معرفتی اخلاقی دینی جامعه از سوی شرکت چاپ و انتشارات چاپ و روانه بازار کتاب شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت چاپ و انتشارات، این کتاب که مشتمل بر ۶۲ سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین عباسعلی اختری در موضوعات متعدد اعتقادی، اخلاقی، تاریخی و اجتماعی است که در۱۲ فصل خلاصه و گردآوری شده است.

مولف در این کتاب می‌کوشد تا منابع نورانی هدایت بشری را که خدای متعال، قرآن به عنوان کتاب هدایت و روشنگری، نبی مکرم اسلام و ائمه اطهار هستند را به خوانندگان و اهل معرفت بشناساند.

این کتاب شامل مباحثی چون معرفت، به عنوان بزرگترین واجب بشری، دین به عنوان عطای اهل معرفت، امام ناشناسی به عنوان موضوعی برای کور شدن در قیامت و مباره گسترده حق و باطل می‌شود.

سفارش پیغمبر به چهار موقعیت، عبودیت به عنوان فلسفه خلقت و بعثت‌ها، زیارت و دستاوردها، نقش اعمال در ارزش آفرینی، واجب‌های فراموش شده و جایگاه ذکر در قرآن از دیگر مباحث این کتاب است.

مولف دراین کتاب می‌کوشد تا به بهره‌گیری از معارف الهی و قرآنی و احادیث و روایات، در کنار اشعاری از عرفا و شاعران نامدار ایرانی، زوایای روشنی از معارف اهل بیت را پیش چشم خوانندگان بنشاند.

این کتاب در ۴۷۲ صفحه و در قطع رحلی از سوی انتشارات بلند تهیه و تدوین شده و شرکت چاپ و انتشارات آن را چاپ و صحافی و ورانه بازار کتاب کرده است.

به این مطلب رای دهید
[مجموع: ۰ میانگین: ۰]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *