۸ سال اسارت در روایت «از فیضیه تا الرشید»

کتاب از فیضیه تا الرشید شامل خاطرات آزاده حجت الاسلام و المسلمین محمد حسن جمشیدی از دوران اسارت در اردوگاه‌های بعثی عراق، از سوی شرکت چاپ و انتشارات، چاپ و روانه بازار کتاب شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت چاپ و انتشارات، این کتاب که در زمره تاریخ شفاهی انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و دوران اسارت در اردوگاه‌های متعدد رژیم عراق به‌شمار می‌رود، به خاطرات و اسناد زندگی، مبارزه و اسارت حجت‌الاسلام  محمد حسن جمشیدی اختصاص دارد

حجت‌الاسلام جمشیدی، معروف به شیخ الاسرای مازندران  در خانواده ای مذهبی در سال ۱۳۲۰ و در شهر ساری به دنیا آمد و در سن ۱۷ سالگی به حوزه علمیه قم رفت و تحصیلات حوزوی خود را در فیضیه آغاز کرد.

در محضر اساتید فیضیه

در حوزه علمیه نزد استادان و مراجعی چون امام خمینی(ره)، آیت‌الله مشکینی، آیت‌الله خزعلی، آیت‌الله صالحی مازندرانی، شیخ علی اکبر تربتی، استاد فشارکی و … طلبگی کرد.  با آغاز نهضت انقلاب اسلامی در سال ۱۳۴۲ به سلک مبارزان پیوست و تا پیروزی انقلاب بارها توسط ساواک تحت تعقیب قرار گرفت.

 

با پیروزی انقلاب اسلامی به عضویت در نهادهای انقلابی و از جمله سپاه پاسداران درآمده و با آغاز جنگ به جمع رزمندگان پیوست.

اسارت در عملیات بیت المقدس

۲۴ اردبیهشت سال ۱۳۶۱ در عملیات بیت‌المقدس به اسارت نیروهای دشمن درآمد و در طول ۸ سال اسارت، در کنار حجت الاسلام  ابوترابی در چندین اردوگاه روزگار اسارت را پشت سر گذاشت و با بازگشت آزادگان، به میهن اسلامی بازگشت.

اردوگاه‌های موصل، الانبار( مکپ ۸ یا عنبر) و تکریت ۵ از جمله اماکنی بود که به عنوان اسیر در این اردوگاه‌ها، ۸ سال اسارت خود را پشت سر گذاشت و این کتاب خاطرات کامل این دوران است.

این مجموعه که با همکاری بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس مازندران از سوی سد حسین ولی‌ پور رزمی گردآوری شده است را انتشارات پیام آزادگان رونه بازار کتاب کرده است.

از فیضیه تا الرشید  در۶۳۰ صفحه تدوین شده با دو جلد شومیز و گالینگور( جلد سخت) ارائه شده و شرکت چاپ و انتشارات در قطع وزیری چاپ و ارائه کرده است.

به این مطلب رای دهید
[مجموع: 0 میانگین: 0]