شرکت چاپ و انتشارات با بیش از نیم قرن سابقه فعالیت در عرصه صنعت چاپ و نشر کشور،  با در اختیار داشتن مجموعه‌ای مطلوب از ماشین‌آلات در حوزه‌های پیش از چاپ، چاپ، صحافی، بسته بندی و توزیع یکی از بزرگترین شرکت‌های فعال در صنعت نشر است.

این شرکت با قرار گرفتن در یکی از بهترین نقاط صنعتی شهر تهران و با داشتن فضایی گسترده و مطلوب  از سال ۱۳۸۹ به صلاحدید وزارت متبوع وقت و مصوبه هیات وزیران از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به سازمان اوقاف و امور خیریه واگذار شده است.

تمرکز برنامه‌های این مجموعه تا پیش از این بر روی تولیدات در حوزه فرهنگ و هنر از جمله چاپ و انتشار کتاب، مجلات و نشریات بوده که  با به‌ جا گذاشتن رکوردی بی نظیر در عرصه تولید کتاب و نشریات حوزه‌ های مختلف، کارنامه درخشانی به یادگار گذاشته است.

واگذاری این مجموعه بزرگ به سازمان اوقاف و امور خیریه، توسعه برنامه‌ها و فعالیت های شرکت در حوزه‌های غیر فرهنگی را در اولویت قرار داد و برنامه توسعه در مسیر تولید تجاری و کمک به رونق اقتصادی کشور از طریق چاپ و انتشار محصولاتی که امکان چاپ در ایران ندارند، اهمیت یافت.

در دوره جدید مدیریتی در سازمان اوقاف و امور خیریه که با حکم مقام معظم رهبری به حجت‌الاسلام و المسلمین جناب آقای دکتر خاموشی آغاز شد، برنامه توسعه‌ای شرکت شتاب گرفت و تجهیز شرکت به ماشین‌آلاتی که بتوانند پاسخگوی نیازهای کشور در شرایط سخت تحریم و فشارهای بین‌المللی باشند با قوت و قدرت دنبال شد. دو بخش لیبل و بسته‌بندی به مجموعه فعالیت‌های شرکت افزوده و توان تولیدی شرکت از تولید صرف فرهنگی به حوزه تجاری افزوده شد و شرکت با قدرت، تلاش و کوشش بیشتر از پیش گام در مسیر تولید و کمک به رونق اقتصادی کشور گذاشته است.

مجموعه شرکت چاپ و انتشارات براساس رسالت‌های سازمان اوقاف و امور خیریه که در دوره جدید بر اقتصادی شدن موقوفه‌ها و رقبات،کمک به بخش‌های مختلف کشور در زمینه درآمدزایی پایدار و نیز کمک به کاهش بیکاری و رفع فقر از ساحت کشور مبتنی و تمرکزیافته است – تلاش داریم-  تا سهم خود را در رونق اقتصادی و نیز در راستای کاهش مشکلات اجتماعی و اقتصادی از جمله ایجاد اشتغال ، رفع بیکاری و کاهش فقر به نحو احسن ایفا کنیم.

در این عرصه در سایه توجهات حضرت ولی عصر (عج) از حمایت‌ها و تلاش‌های ریاست محترم سازمان اوقاف و امور خیریه، همه مدیران سازمان و همکاری دیگر دستگاه‌های دولتی و بخش خصوصی سپاسگزاریم و قدردان تلاش‌های شبانه‌روزی همکاران مان در این مجموعه بزرگ هستیم.