قدرت اله جنگروی

سخن مدیر عامل

قدرت الله جنگروی

 

سال ۹۹ در حالی آغاز شد که از سوی مقام معظم رهبری (مدظله) با نام جهش تولید نامگذاری گردید؛ و بر این اساس برنامه‌ بخش‌های مختلف اقتصادی و تولیدی کشور تعریف و تدوین یافته است.

در واقع جهش تولید در راستای خط مشی سال 1398 “رونق تولید ” نوید بخش سالی پرثمر و پربارتر در حوزه‌های مختلف اقتصادی و اجتماعی خواهد بود.

در سال گذشته شرکت چاپ و انتشارات با تاسی به نامگذاری سال تلاش فراوانی صورت داد تا شاهد تجهیز شرکت به ماشین‌آلات بخش‌های لیبل و بسته‌بندی باشد و نیز با تلاش و کوشش صادقانه همکاران در زمینه رونق تولید گام‌های بزرگی بردارد. رونق تولید به ‌عنوان محور فعالیت‌های شرکت تعریف شد و توانست علاوه بر تولید انواع محصولات چاپی در حوزه‌های نشر، کتاب و مجلات، اوراق چاپی دستگاه‌های اجرایی و اقتصادی از جمله بانک‌ها، در حوزه تولید لیبل و بسته‌بندی نیز همچون درختی پر ثمر باشد و شرکت در این زمینه هم قدم‌های پرباری برداشت.

مجموعه شرکت چاپ و انتشارات در سال ۹۸ با پیروی از برنامه سازمان اوقاف و امور خیریه در زمینه رونق اقتصادی ، با حمایت‌های بی‌دریغ حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای دکتر خاموشی ریاست محترم سازمان، معاونان و اعضای هیات مدیره شرکت، توانست در اولین گام، پس از حدود یک‌دهه، برنامه توسعه‌ای شرکت را به سرانجام مطلوبی برساند و با خریداری ماشین‌آلات در دو حوزه لیبل و بسته‌بندی و نصب و راه‌اندازی این دو بخش، علاوه بر ایجاد اشتغال از نیروهای کار جوان و توانمند در این دو بخش، نسبت به حفظ و نگهداری از نیروهای موجود هم گام‌های بزرگی بردارد.

توجه توامان به بخش تولید فرهنگی و تجاری باعث شد تا زمینه‌های فعالیت شرکت، توسعه قابل‌توجهی پیدا کند و این شرکت در کنار مجموعه‌های گسترده و متنوع سازمان اوقاف و امور خیریه در سراسر کشور، زنگ تولید و رونق اقتصادی را به صدا درآورده و در این زمینه هم شاهد موفقیت‌هایی باشد.

البته با توجه به نوپا بودن بخش تولید تجاری و اقتصادی شرکت و ضرورت آماده‌سازی زمینه‌ها و رساندن ماشین‌آلات به سطح تولید استاندارد در یک پروسه دو تا سه ماهه، در ماه‌های پایانی سال گذشته، تنها به تولید محدود دست زدیم و در سال جدید در یک افق چندین ساله، برنامه‌ریزی گسترده ای برای حضور در بازارهای داخلی و بازارهای بین‌المللی و با گام و نگاهی در جهت جهش تولید، در پیش رو داریم.

سال جهش تولید، اگرچه با ویروس کرونا آغاز شد و بخش‌های اقتصادی را هم به خود مشغول و محدودیت‌های را ایجاد کرد، اما برای کشوری که سال‌ها در تحریم و محدودیت، به سمت قله‌های پیشرفت در حرکت است، این محدودیت‌ها قابل اعتنا نیستند و همین امر نیز می‌تواند فرصتی برای شکوفایی هر چه بیشتر اقتصادی ما تلقی شود.

با عنایت به نیاز بخش‌های مختلف و به‌ویژه بخش‌های بهداشتی، دارویی و غذایی به محصولات حوزه چاپ، از روی قاعده، نقش ما، به‌عنوان تولیدکننده محصولات این حوزه، نقشی مهم و اثرگذار است. در حالی که بخش‌های تولیدی مواد بهداشتی، دارویی و غذایی، با تلاش شبانه‌روزی می‌کوشند تا کشور را در مسیر رونق و جهش پیش ببرند، ما نیز می‌توانیم با تولید ملزومات چاپی مورد نیاز این مجموعه‌ها، نقش مهمی در رونق و نیز در جهش تولید داشته و به تحقق این امر کمک نماییم.

شرکت چاپ و انتشارات با سپاس از حمایت‌های بی‌دریغ و خالصانه ریاست محترم سازمان اوقاف و امور خیریه، معاونان و مدیران سازمان و اعضای هیات مدیره، این افتخار را دارد که در زمینه کمک به بخش‌های تولیدی کشور، برای جهش در امر تولید، یکی از پیشتازان این عرصه باشد و با تلاش و کوشش‌های شبانه‌روزی همکاران و متخصصان صنعت چاپ و بسته‌بندی زمینه‌های عمل به اهداف مدنظر نظام و دولت را در زمینه جهش در عرصه‌های تولیدی و اقتصادی فراهم کند.