ارغنون نوسازی ” ارغنون13 “

610,000 ریال

در ارغنون نوسازی ” ارغنون13 ” آمده است که مقالات این مجموعه را می توان جزو اولین مطالب محققانه در زمینه نظریه سیستم ها به شمار آورد، نظریۀ سیستم ها به منزلۀ نوعی نظریۀ ساختاری مبتنی بر کارکرد در پاسخ به نظریه تالکوت پارسونز تدوین شده است.

توضیحات

آشنایی کامل با فصلنامه های ارغنون

ارغنون نوسازی ” ارغنون13 “، از نشریات درباره فلسفه، علم کلام، ادبیات و نقد ادبی، فرهنگو علوم انسانی بوده‌است.

۲۷ شماره از مجله ارغنون ( ارغنون نوسازی ” ارغنون13 “” ) در ۲۲ مجلد به طبع رسیده‌است. این فصل‌نامه از بهار ۱۳۷۳ تا سال ۱۳۸۳ منتشر می‌شد و از سال ۱۳۹۳ انتشارش از سر گرفته شد.

مجله ارغنون ( ارغنون نوسازی ” ارغنون13 ” ) به قصد تمهید مقدمه‌ای مناسب برای شناخت و نقد فرهنگ معاصر در غرب، از طریق گزینش واقع‌بینانه متون طراز اول در حوزه‌های فلسفی و ادبی و فرهنگی و ترجمه و احیاناً شرح و نقد آن‌ها که در موارد اندکی تالیفاتی از نویسندگان ایرانی نیز در برخی شماره‌های آن وجود دارد. هر شماره از ارغنون حول محور یک موضوع خاص منتشر می‌شد.ارغنون سهم بسیار مهمی در معرفی فلسفه و اندیشهٔ مدرن در ایران داشته است.

مقالات این مجموعه را می توان جزو اولین مطالب محققانه در زمینۀ نظریۀ سیستم ها به شمار آورد، نظریۀ سیستم ها به منزلۀ نوعی نظریۀ ساختاری مبتنی بر کارکرد در پاسخ به نظریۀ تالکوت پارسونز تدوین شده است.

معرفی ارغنون نوسازی

ارغنون نوسازی ” ارغنون13 ” كوششي است براي معرفي تنوع ديدگاههاي مختلف موجود در نظريه فيلم معاصر. گر چه اين نظريه گسترده تر از آن است كه بتوان در حجمي چنين همه طيفهاي آن را نشان داد. اما همين مقالات گزينش شده طنيني رسا از گفتار نظريه سينمايي در چهار دهه اخير ارائه مي كنند.

در ارغنون نوسازی ” ارغنون13 ” آمده است که مقالات این مجموعه را می توان جزو اولین مطالب محققانه در زمینه نظریه سیستم ها به شمار آورد، نظریه سیستم ها به منزله نوعی نظریه ساختاری مبتنی بر کارکرد در پاسخ به نظریه تالکوت پارسونز تدوین شده است.

 

ساختار ارغنون ارغنون نوسازی ” ارغنون13 “

عناوین این شماره ( ارغنون نوسازی ” ارغنون13 ” )

1.نوسازی و پسانوسازی ( رونالد اینگلهارت ) / 2. نو تکامل گرایی و نظریه نوسازی ( دیوید هریسون ) /

3. مفهوم اخلاقی- سیاسی توسعه: تفاهم نامه ای در باب تعهدات ( پیتر والاس پرستون )/

4. باور به پیشرفت ( جان پلامناتس ) / 5. تجدد و ناخرسندیهای آن ( پیتربرگر؛ بریگیت برگر؛ هانس فریدکلنر ) / 6. شکستهای نوسازی ( آیزنشتات س.ن ) /

7. تکنیک و تمدن ( نوربرت الیاس ) / 8. حسرت زدگی، پسامدرنیسم و نقد فرهنگ توده ( برین ترنر ) / 9. کارل پوپر و مسأله قوانین تاریخی ( هربرت مارکوزه )

جهت آشنایی کامل با فصلنامه ارغنون ( ارغنون نوسازی ” ارغنون13 ” ):

https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D8%B1%D8%BA%D9%86%D9%88%D9%86_(%D9%86%D8%B4%D8%B1%DB%8C%D9%87)

نویسندگان ارغنون مسائل مدرنیسم و مبانی پست مدرنیسم

مجله ارغنون ( ارغنون نوسازی ) به مدیر مسئولی احمد مسجدجامعی، در مرکز مطالعات و تحقیقات فرهنگی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تهیه می‌شد. بنیان‌گذاران و شورای ثابت نویسنده‌گان و ویراستاران مجله ارغنون ( ارغنون فلسفه اخلاق ” ارغنون 16 ” ) شامل یوسف اباذری، حسین پاینده، مراد فرهادپور و علی مرتضویان می باشد.

سایر شماره های ارغنون

شماره ۱: ارغنون فرهنگ و تکنولوژی / شماره ۲: ارغنون رمانتیسم/ شماره ۳: ارغنون مبانی نظری مدرنیسم/ شماره ۴: ارغنون نقد ادبی/ شماره ۵،۶:  الهیات جدید / شماره ۷،۸:  فلسفه تحلیلی/ شماره ۹،۱۰: درباره رمان / شماره ۱۱،۱۲: ارغنون مسائل مدرنیسم و مبانی پست مدرنیسم / شماره ۱۳: ارغنون نوسازی / شماره ۱۴: درباره شعر / شماره ۱۵: عقلانیت

شماره۱۶: فلسفه اخلاق / شماره ۱۷:مسائل نظری فرهنگ / شماره ۱۸:نظریه سیستم‌ها / شماره ۱۹: فرهنگ و زندگی روزمره (۱) /

شماره ۲۰:ارغنون فرهنگ و زندگی روزمره (۲) / شماره ۲۱:روانکاوی (۱) / شماره ۲۲: روانکاوی (۲) / شماره ۲۳: نظریه فیلم / شماره ۲۴:جهانی شدن /

شماره ۲۵:داستان‌های عامه پسند / شماره ۲۶،۲۷: ارغنون مرگ

 

 

به این مطلب رای دهید
[مجموع: 0 میانگین: 0]

توضیحات تکمیلی

وزن 422 g
قطع کار

وزیری

گردآورنده

جمعی از نویسندگان و محققان

ناشر

شرکت چاپ و انتشارات سازمان اوقاف و امور خیریه

نوع جلد

شومیز

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “ارغنون نوسازی ” ارغنون13 “”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.