ارغنون مسائل مدرنیسم و مبانی پست مدرنیسم ” ارغنون11و12 “

490,000 ریال

در ارغنون مسائل مدرنیسم و مبانی پست مدرنیسم ” ارغنون11و12 ” آمده است که گفتارهای نظری در باب مدرنیسم به رغم تنوع و گستردگی آن ها، ریشه ها و زمینه های تاریخی مشترک دارند. به طوری که می توان نوعی انسجام و حال و هوای واحد را به همۀ آن ها نسبت داد، که خود نتیجۀ تکرار و تبادل مجموعه ای از مضامین و انگیزه ها و پیش فرض هاست.

توضیحات

آشنایی کامل با فصلنامه های ارغنون

فصلنامه ارغنون مسائل مدرنیسم و مبانی پست مدرنیسم ” ارغنون11و12 “، از نشریات درباره فلسفه، علم کلام، ادبیات و نقد ادبی، فرهنگو علوم انسانی بوده‌است.

۲۷ شماره از مجله ارغنون ( ارغنون مسائل مدرنیسم و مبانی پست مدرنیسم ” ارغنون11و12 ” ) در ۲۲ مجلد به طبع رسیده‌است. این فصل‌نامه از بهار ۱۳۷۳ تا سال ۱۳۸۳ منتشر می‌شد و از سال ۱۳۹۳ انتشارش از سر گرفته شد.

مجله ارغنون ( ارغنون مسائل مدرنیسم و مبانی پست مدرنیسم ” ارغنون11و12 ” ) به قصد تمهید مقدمه‌ای مناسب برای شناخت و نقد فرهنگ معاصر در غرب، از طریق گزینش واقع‌بینانه متون طراز اول در حوزه‌های فلسفی و ادبی و فرهنگی و ترجمه و احیاناً شرح و نقد آن‌ها که در موارد اندکی تالیفاتی از نویسندگان ایرانی نیز در برخی شماره‌های آن وجود دارد. هر شماره از ارغنون حول محور یک موضوع خاص منتشر می‌شد.ارغنون سهم بسیار مهمی در معرفی فلسفه و اندیشهٔ مدرن در ایران داشته است.

معرفی ارغنون مسائل مدرنیسم و مبانی پست مدرنیسم

مقالات مجموعه ارغنون مسائل مدرنیسم و مبانی پست مدرنیسم ” ارغنون11و12 ” به مسائل و تناقصات مدرنیسم و مدرنیته میپردازد و متضمن آرا،و نظریاتی است که جملگی در نیمه اول قرن بیستم ساخته و پرداخته شدند و در چند دهه پس از جنگ جهانی دوم به صورت های گوناگون بر فلسفه و علوم اجتماعی مغرب زمین-به ویژه به لحاظ شناخت و نقد زندگی و اندیشه مدرن-عمیقا تاثیر نهادند.

این مجموعه متشکل از دو بخش است که اولی مختص آرای هایدگر و اندیشه های ملهم از آثار اوست،و بخش دوم مشتمل بر مقالاتی مهم و اساسی از متفکرانی چون آدورنو،هورکهایمر،بنیامین،مارکوزه و هابرماس است که همه از چهره های سرشناس«نظریه انتقادی»یا مکتب فرانکفورت اند.شایان ذکر است که مقالات این مجموعه پیوندی نزدیک با مقالات ارغنون شماره 3(مدرنیسم)دارند و چنانچه با توجه به این پیوند مطالعه شوند بهتر فهمیده خواهد شد.

ارغنون مسائل مدرنیسم و مبانی پست مدرنیسم " ارغنون11و12 "

ساختار ارغنون مسائل مدرنیسم و مبانی پست مدرنیسم ” ارغنون11و12 “

عناوین این شماره ( ارغنون مسائل مدرنیسم و مبانی پست مدرنیسم ” ارغنون11و12 ” )

۱. عصر تصویر جهان ( مارتین هایدگر ) / ۲. هیدگر و علم: یادداشتی درباره «عصر تصویر جهان» ( یوسف علی اباذری ) /

۳. هیدگر، انسان گرایی و تفکیک/ تخریب تاریخ ( گیل سوفر ) / ۴. هیدگر و مفهوم مدرنیسم: «عصر بی معنایی تمام» ( رابرت ب. پی پین ) /

۵. حیث التفاتی و جهان: بخش نخست وجود و زمان ( هریسون هال ) / ۶. هیدگر، انسان، هستی ( محمدسعید حنایی کاشانی ) /

۷. مفهوم روشنگری ( تئودور آدورنو ) / ۸. در هم تنیدگی اسطوره و روشنگری: ماکس هورکهیمر و تئودور آدورنو ( یورگن هابرماس ) /

۹. تزهایی درباره فلسفه تاریخ ( والتر بنیامین ) / ۱۰. صنعتی شدن و سرمایه داری در آثار ماکس وبر ( هربرت مارکوزه ) /

۱۱. مدرنیته و تناقضهای نظریه انتقادی ( شیلا بن حبیب ) / ۱۲. رمان و جهان مدرن ( آندرو فین برگ ) / ۱۳. یادداشتی درباره موری (هدایت علوی تبار ) /

۱۴. انسان بی خدای عصر نوگرایی و عصر فرا نوگرایی ( جان کورتنی موری ) / ۱۵. جامعه شناسان آلمانی و مدرنیته (دیوید دی فریزبی )

جهت آشنایی کامل با فصلنامه ارغنون ( ارغنون مسائل مدرنیسم و مبانی پست مدرنیسم ” ارغنون11و12 ” ):

https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D8%B1%D8%BA%D9%86%D9%88%D9%86_(%D9%86%D8%B4%D8%B1%DB%8C%D9%87)

نویسندگان ارغنون مسائل مدرنیسم و مبانی پست مدرنیسم

مجله ارغنون ( ارغنون مسائل مدرنیسم و مبانی پست مدرنیسم ) به مدیر مسئولی احمد مسجدجامعی، در مرکز مطالعات و تحقیقات فرهنگی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تهیه می‌شد. بنیان‌گذاران و شورای ثابت نویسنده‌گان و ویراستاران مجله ارغنون ( ارغنون فلسفه اخلاق ” ارغنون 16 ” ) شامل یوسف اباذری، حسین پاینده، مراد فرهادپور و علی مرتضویان می باشد.

سایر شماره های ارغنون

شماره ۱:  فرهنگ و تکنولوژی / شماره ۲:  رمانتیسم/ شماره ۳:  مبانی نظری مدرنیسم/ شماره ۴:نقد ادبی/ شماره ۵،۶:  الهیات جدید / شماره ۷،۸:  فلسفه تحلیلی/ شماره ۹،۱۰: درباره رمان / شماره ۱۱،۱۲: ارغنون مسائل مدرنیسم و مبانی پست مدرنیسم / شماره ۱۳:  نوسازی / شماره ۱۴: درباره شعر / شماره ۱۵: عقلانیت

شماره۱۶: فلسفه اخلاق / شماره ۱۷:مسائل نظری فرهنگ / شماره ۱۸:نظریه سیستم‌ها / شماره ۱۹: فرهنگ و زندگی روزمره (۱) / شماره ۲۰:فرهنگ و زندگی روزمره (۲)

شماره ۲۱:روانکاوی (۱) / شماره ۲۲: روانکاوی (۲) / شماره ۲۳: نظریه فیلم / شماره ۲۴:جهانی شدن / شماره ۲۵:داستان‌های عامه پسند / شماره ۲۶،۲۷:مرگ

 

 

به این مطلب رای دهید
[مجموع: 0 میانگین: 0]

اطلاعات بیشتر

وزن 714 g
قطع کار

وزیری

گردآورنده

جمعی از نویسندگان و محققان

نوع جلد

شومیز

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “ارغنون مسائل مدرنیسم و مبانی پست مدرنیسم ” ارغنون11و12 “”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *