طوبای گل و مرغ ( آیین هنر و آموزش نقاشی ایرانی چاپ 5 )

1,900,000 ریال

در کتاب طوبای گل و مرغ کوشیده شده است تا شیوه نوین مطلوبی از نقوش گل و مرغ که بنیاد آکادمیک و مدرسه ای نیز دارد عرضه شود و آموزش هنر نقاشی ایرانی اعمال شود.

توضیحات

آشنایی با کتاب

کتاب طوبای گل و مرغ (آئین هنر و آموزش نقاشی ایرانی) عنوان کتابی است از پرویز اسکندرپور که در 430 صفحه و توسط انتشارات شرکت چاپ و انتشارات در سال 1391 به چاپ رسیده است. موضوع اصلی این کتاب نقاشی ایرانی است. کتاب طوبای گل و مرغ در سایت ما آماده به فروش می باشد.

از پرویز اسکندرپور، کتاب‌های طوبای گل و مرغ(شرکت چاپ و انتشارات) ، گل های ختایی(شرکت چاپ و انتشارات)،اسلیمی و نشان ها(شرکت چاپ و انتشارات)  در بازار کتاب و وبسایت ما موجود می‎باشد.

آموزش نقاشی با کتاب طوبای گل و مرغ

کتاب طوبای گل و مرغ یک مجموعه کاملا اموزشی و بسیار کامل در زمینه نقاشی ایرانی و رسم گل و مرغ با خلق جزئیات و بیان تکنیک ها و ظرافت ها و تناسب های آنها می باشد. این مجموعه که حاصل سال ها تجربه و تحقیق نویسنده است از لحاظ بار محتوایی و همچنینن درون مایه در زمینه نقاشی گل و مرغ جزو کاملترین کتاب های منتشر شده در ایران می باشد.

کتاب طوبای گل و مرغ سومین اثر از مجموعه آئین هنر و آموزش نقاشی ایرانی است. کتاب طوبای گل و مرغ مبنای آموزشی دارد و مطالب آن از ساده به پیچیده تنظیم شده است. کتاب طوبای گل و مرغ مورد استفاده مراکز آموزشی هنرستانی و دانشگاهی است. مقدمه اثر به معنی و ریشه گل و مرغ و تاریخ پیدایی آن در نگارگری ایران اختصاص یافته است و در پنج فصل به آموزش طراحی برگ، ساقه، گُل و پرنده می‌پردازد و در انتها ترکیب و تکوین گل و مرغ را می‌آموزد.

مختصر آشنایی با نقاشی گل و مرغ

ازهزاره هاي پيش از ميلاد، استقاده از نقوش پرندگان و گل ها برروي آثاري چون سفالينه ها و ديوارنگاره ها رايج بوده و در سير تحول خود در دوره اسلامي، نقوش ظرافت و كمال يافته تاگل و مرغ به عنوان طرحي اصيل در هنرها جايگاه خاصي داشته باشد. باتوجه به اين سابقه كهن در فرهنگ و هنرهاي ملي اين سبك وشيوه درتمام رشته هاي هنرهاي سنتي به كارگرفته شد.

گل و مرغ در سنت هنري نقش پردازی ايراني، از شاخه هاي هنر نگارگري به شمار مي رود. مجموعه اي از هنرهايي چون نقاشی مینیاتور، تذهيب، گرفت و گير (تشعير)، گل و مرغ، گل و بوته و … که شيوه هاي برآمدن و باليدن آن به گونه اي بنيادي با هنرهاي ديگري چون خوشنويسي و به ويژه کتاب آرايي در پيوند بوده است. در حقيقت اين هنرها زمينه هاي جلوه گري و پويايي نگارگري را در همه شاخه هاي آن فراهم ساخته اند.

آیا این کتاب برای شما مفید است؟

کتاب طوبای گل و مرغ برای علاقمندان به هنر به خصوص هنز نقاشی می تواند اثری جذاب و بسیار ثمر بخش باشد.

کتاب طوبای گل و مرغ دارای طرح های بسیار جذاب برای نقاشی می باشد.

فهرست مطالب کتاب طوبای گل و مرغ:

مقدمه

معنی و ریشه یابی واژه گل

معنی و ریشه یابی معنی واژه مرغ

تاریخ پیدای گل و مرغ در نگارگری ایرانی

مفهوم گل و مرغ در نگارگری ایرانی

صورت گل و مرغ

آموزش برگ ها

آموزش ساقه ها

اموزش گل ها

پنج پر و شمعدانی و شقایق ها

لاله و لاله وحشی

نیلوفری – شیپوری

انواع آفتابگردان ها و متفرقه ها

انواع نرگسی ها

گل محمدی و انواع آن

نسترن و میخک و انواع ان

زنبق و فندق

پرنده ها

ترکیب و تکوین گل و مرغ

در کتاب طوبای گل و مرغ کوشیده شده است تا شیوه نوین مطلوبی از نقوش گل و مرغ که بنیاد آکادمیک و مدرسه ای نیز دارد عرضه شود و آموزش هنر نقاشی ایرانی اعمال شود.

برای آشنایی بیشتر با نقاشی گل و مرغ:

https://fa.wikipedia.org/wiki/%DA%AF%D9%84_%D9%88_%D9%85%D8%B1%D8%BA

به این مطلب رای دهید
[مجموع: 1 میانگین: 5]

توضیحات تکمیلی

قطع کار

رحلی

ناشر

شرکت چاپ و انتشارات سازمان اوقاف و امور خیریه

نوع جلد

شومیز

نویسنده

گروهی از نویسندگان

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “طوبای گل و مرغ ( آیین هنر و آموزش نقاشی ایرانی چاپ 5 )”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.